
| Parameter | Value |
|---|---|
| Capacitance | 800 pF |
| Voltage Rating (DC) | 505 V |
| Max Operating Temperature | 105 °C |
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Voltage Rating (AC) | 385 V |
| Clamping Voltage | 1.025 kV |
| Varistor Voltage | 620 V |
| Surge Energy Rating | 370 J |
| Peak Surge Current | 12 kA |
| Packaging | Bag |
Stock: 12
Distributors
pcbx
Unit Price$0.34387
Ext.Price$0.34387
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.34387 | $0.34387 |
| 10 | $0.26698 | $2.66980 |
| 25 | $0.24042 | $6.01050 |
| 50 | $0.21650 | $10.82500 |
| 100 | $0.19497 | $19.49700 |
